info@wally.com.pl  32 720 94 75
KontaktO nasRealizacjeBlogNowości

Reprodukcje obrazów - Claude Monet

Oscar Claude Monet ur. 14 listopada 1840 w Paryżu, zm. 5 grudnia 1926 w Giverny) znany na całym świecie jako czołowy prekursor oraz przedstawiciel impresjonizmu. Choć jego ojciec pragnął, aby zajął się rodzinnym interesem i zajął się sklepem - Moneta zdecydowanie bardziej pociągała sztuka.

Życie malarza naznaczone było wieloma tragicznymi zdarzeniami oraz kłopotami finansowymi, które prawie doprowadziły do samobójstwa artysty. Ukojenie znajdował w tworzeniu. Szczególną przyjemność sprawiało mu malowanie na łodzi, którą kupił w chwili dobrobytu, aby w każdej chwili móc malować i obserwować wodę, która od zawsze go fascynowała. Utrzymywał liczne kontakty z innymi słynnymi malarzami, przyjaźnił się również z Renoirem, co miało ogromny wpływ na jego twórczość.

Twórczość Moneta charakteryzowała się: nieustannym studiowaniem światła i koloru, fascynacją wodą, która przejawiała się w wielu dziełach artysty, pragnieniem utrwalenia ulotnej chwili, zamiłowaniem do impresjonizmu.

Wiele dzieł Moneta można znaleźć w paryskich muzeach, takich jak: Muzeum Orsay, Marmottan czy też w Oranżerii w ogrodach Tuileries.

Wybrane dzieła: Impresja, wschód słońca, Japoński mostek w Giverny, Łodzie rybackie wypływające z portu, Pani Monet w stroju Japońskim.

Ponad 35 tysięcy zadowolonych klientów
35 tysięcy zadowolonych klientów
Kupujesz od producenta
Kupujesz od producenta
Wysyłamy na całą Europę
Wysyłamy na całą Europę
Gwarancja satysfakcji i przyjacielskiej obsługi
Gwarancja satysfakcji
Certyfikat SSL
Bezpieczne zakupy z certyfikatem SSL
Ostatnio oglądane

Ostatnio oglądane